LIVING ROOM DETAILS

Drobne zmiany w naszym salonie zaczęłam wprowadzać już przed świętami. I choć przed nami jeszcze sporo pracy, aby wnętrze było dokładnie takie jak to sobie zaplanowaliśmy, poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania, które wciąż dostaję od Was po zamieszczeniu min. tego zdjęcia na Instagramie 😉
Kominek – atrapę kominka wykonaliśmy samodzielnie już jakiś czas temu. Użyliśmy do tego płyt kartonowo-gipsowych, sporej ilości kleju, metalowych kątowników i gotowej gładzi szpachlowej. To chyba jeden z tych projektów DIY, z którego jestem najbardziej dumna, choć przyznaję – po głowie krąży mi pomysł nowej wersji tego typu atrapy – tym razem drewnianej.
Meble – o Maisons du Monde wspominałam na blogu już kilkakrotnie. To jeden z tych sklepów, w którym śmiało mogłabym zamieszkać! 😀 Kolekcje nawiązujące do stylu boho oraz orientu, to zwykle meble i dodatki, które najbardziej wpadają nam w oko. Jest to zatem fantastyczne miejsce, aby urządzić swoje mieszkanie tak jak to planowaliśmy od dawna – minimalistycznie, a jednak przytulnie, z wykorzystaniem neutralnych kolorów. Dodatkowym plusem Maisons du Monde  jest również to, że większość mebli powstaje z naturalnego drewna oraz materiałów pochodzących z recyklingu.
Kolor i dodatki – niestety nadal nie potrafię przekonać się do wprowadzenia odrobiny koloru zarówno w salonie, jak i pozostałych pomieszczeniach. Na ścianach wciąż króluje więc biel, a w dodatkach brąz, naturalne materiały (drewno, len, wiklina, marmur etc.) oraz kilka dekoracji w odcieniach złota i srebra. Jedyny akcent jaki planujemy dodać to jeszcze więcej zieleni w postaci kwiatów oraz minimalistyczne obrazy, grafiki i plakaty.
Wszystkie linki do mebli, dodatków etc., o których mowa w dzisiejszym poście (lub ich odpowiedniki) znajdziecie poniżej, my tymczasem życzymy Wam miłego weekendu i już dziś zapraszamy na kolejny wpis :*

SHOP THE POST:
Chair – Maisons du Monde (here)
Small Table – Maisons du Monde (similar here)
Plant Pot Deco / Basket – Maisons du Monde (similar here)
Coffee Table – Maisons du Monde (here)
Pineapple Decorations – Maisons du Monde (similar here)
Lights – IKEA (here)
Rug – IKEA (here)
Green Deco – IKEA (here)

Leave a Reply